Universitas stigao do prve pobjede u sezoni

Pet kola bilo je potrebno Universitasu da dođe do bodova u ovoj sezoni 1.HMNL i odmah su upisali sva tri, bili su bolji od Vrgorca 5-3.

Već u 4. minuti domaćini dolaze do vodstva, strijelac je Gotovac nakon kornera. Opet su četiri minute trebale studentima da dođu do gola, igrala se 8. minuta kada mrežu trese Hrstić nakon loše reakcije vratara Vrgorca Vukovića. Šuljić u 16. minuti povisuje za veliku prednost 3-0. Iako nije puno ostalo do odmora Splićani nisu uspjeli zadržati veću prednost jer već u sljedećoj minuti Kraljević smanjuje na 3-1, a na samo jedan gol zaostatka goste dovodi Gašpar u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Universitas odlazi na tri gola prednosti pogotcima Gotovca i Sučića. To se pokazala ipak nedostižna prednost za Vrgorčane jer su do kraja susreta postigli samo jedan gol, strijelac je bio Vuković dvije minute prije kraja susreta. Gosti su posljednje minute uglavnom igrali s golmanom-igračem, ali osim spomenutog gola nije se puno toga događalo na parketu.

Universitas se i dalje nalazi na posljednjem mjestu no sada zaostaju za predzadnjim Vrgorcem, kojega je remijem kod Dinama prestigao Osijek, samo jedan bod.

AFC UNIVERSITAS – VRGORAC 5-3 (3-2); Gotovac 4′ (1-0), Hrstić 8′ (2-0), Šuljić 16′ (3-0), Kraljević 17′ (3-1), Gašpar 20′ (3-2), Gotovac 26′ (4-2), Sučić 29′ (5-2), Vuković 38′ (5-3);

AFCU: Jukić (V), Mijić, Hrstić, Sučić, Suljić, Radmilo (V), Crnjac, Kljunak, Juretić, Gotovac (K), Kovačić, Jozić, Milas, Tustonjić;

VRGORAC: Vuković (V), Gudasić, Govorko, Gašpar, Roskam, Raos (V), Kraljević, Kozarić, Marević, Marinović, Mušan, Turić, , Martinac (K), Grbavac;