U Vrbovcu predstava J.Colarića za pamćenje, Trešnjevka do boda u kasnoj sudačkoj nadoknadi, klubovi iz Zagorja na vrhu 3.HNL Središta

Iza nas je drugo kolo 3.HNL Središta u kojoj po običaju nije falilo uzbuđenja. Zanimljivo je bilo u Maču, gdje je Lukavec spletom okolnosti istrčao u rezervnoj garnituri Gaja iz Mača, Trešnjevka je do boda stigla u kasnoj sudačkoj nadoknadi što je pobudilo veliko nezadovoljstvo u momčadi ali i navijačima Ravnica, Kurilovec i Karlovac iako su odigrali bez bodova nakon utakmice vode borbe oko potrgane ograde i ulaska karlovačkih navijača na stadion u Kurilovcu.

TREŠNJEVKA – RAVNICE 1:1 (Novak / Josipović)

Trešnjevka je u Grabi dočekala novog trećeligaša Ravnice koji je u prvom kolu imao vatreno krštenje u Dugom Selu i doma se vratio sa šest pogodaka u mreži. Da ih navedeni poraz nije toliko pogodio Ravnice su pokazale već u prvoj minuti utakmice. Nakon pogreške obrane Trešnjevke Novak uzima loptu i pretvara dobiveni poklon u pogodak Ravnica lobom preko vratara Vojnića. Brzo se Trešnjevka pribrala nakon pogotka i krenula sa napadima na vrata Ravnica koje je sigurno čuvao Javor. Upornost domaćih isplatila se tek u sedmoj minuti sudačke nadoknade, ali kako se kaže bolje ikad nego nikad. Josipović je zabio za Trešnjevku i konačnih 1:1 što je izazvalo veliko nezadovoljstvo među ljubiteljima Ravnica jer smatraju kako je utakmica trebala biti ranije završena. Naime sudac Komesar pokazao je šest minute sudačke nadoknade. Bilo kako bilo Trešnjevka je stigla do svog drugog remija u sezoni, dok su Ravnice stigle do premijernog boda.

MLADOST PETRINJA – HAŠK 1:0 (Babacar)

Boris Perković nastavlja s dobrim rezultatima u Mladosti. Nakon što je uvelike pridonio ulasku Dragovoljca u prvu ligu, novi angažman pronašao je Mladosti iz Petrinje. U prvom kolu Petrinja je remizirala sa jednom od favorita Trnjem, dok je u ovom kolu minimalnom pobjedom pao HAŠK. Najopasniji po vrata HAŠK-a u prvom dijelu svakako je bio Seth Amoateng kojeg je Perković upoznat njegovim kvalitetama povukao na posudbu iz Hrvatskog dragovoljca. Gosti su u prvom dijelu poveli ali je slavlje bilo kratkog vijeka. Nakon što je domaći vratar Jelavić obranio zicer Surjanu, Krajačić je loptu pospremio u mrežu ali iz nedozvoljene pozicije. Na početku drugog dijela, vidjeli smo i jedini pogodak na utakmici. U 48. minuti, još je jednom Amoateng glavni krivac za pomutnju u obrani HAŠK-a, projurio je po lijevoj strani i povratnom loptom pronašao Babacara za pogodak i konačnih 1:0. Do kraja su Petrinjci uspijeli sačuvati vodstvo, pametnom igrom ali i zahvaljujući vrlo dobrom vrataru Jelaviću.

VRBOVEC – SEGESTA 4:1 (Josip Colarić 4x / Alapić)

U Vrbovcu je svoj show imao Josip Colarić koji je za prvu pobjedu Vrbovca ugradio čak četiri pogotka i tako se pogotcima iz samo jedne utakmice pridružio Darojkoviću na vrhu ljestvice strijelaca. Za Vrbovčane ipak nije sve krenulo kako su zamišljali, Segesta je povela u 8. minuti pogotkom Alapića. Sjajno je loptu primio igrač Segeste, a onda je još ljepše uz pomoć grede poslao iza leđa domaćeg vratara. Izjednačuje i svoj prvi pogodak Josip Colarić postiže iz kaznenog udarca u 28. minuti nakon što je branič Segeste srušio Domagoja Colarića na rubu 16 metara. Nakon samo četiri minute u nastavku Josip zabija za vodstvo 2:1, a već u 55.minuti zabija svoj treći pogodak na asistenciju brata Domagoja. Colarići dominiraju u momčadi Vrbovca. Da mu tri pogotka nisu dovoljna Josip pokazuje u 79. minuti kada krade loptu na centru Segestinom braniču i sam izlazi pred Skendera. Strijelac poput Josipa nije imao težak zadatak za postavljanje konačnih 4:1.

GAJ MAČE – LUKAVEC 4:0 (Vukadin, Kotarski, Cvrtila 2x)

U petak svoju su utakmicu odigrali Gaj Mače i još jedan debitant Lukavec. Uvertira u utakmicu je bila zanimljiva. Naime gosti iz Lukavca došli su u dresovima koji su bili previše slični prvoj garnituri domaće momčadi, a zbog navedenog na sastanku je odlučeno da domaćin ustupi svoje crvene dresove gostima. Nije se to u potpunosti svidjelo gostima iz Lukavca ali na kraju su ipak pristali odigrati utakmicu u rezervnoj garnituri Mača. Gledajući samu utakmicu Gaj je zasluženo pobijedio sa visokih 4:0. Goste je načeo Vukadin nakon kornera Haramusteka. U 27. minuti Kotarski je povisio rezultat na asistenciju Šabana. Do kraj poluvremena Cvrtila zabija svoj prvi pogodak na utakmici. Točku na “i” postavlja Cvrtila još jednim pogotkom nakon asistencije Postonjskog. Gaj je ovom pobjedom došao na vrh ljestvice sa dvije pobjede u dva kola, što je pošlo za rukom i Zagorcu.