Teške pobjede Trnja i Jaruna, u idućem kolu veliki derbi. Kurilovec samo do boda u Petrinji. Ponikve preokrenule Špansko u gostima

NK VRAPČE – NK TRNJE 1:2 (Vukadin / Lipovac, Husinec (ag))

Trnje je pobjedom protiv Gaja u prošlom kolu izbilo na vrh tablice 3.HNL Središte na kojem su se do tada izmjenjivali Jarun i Kurilovec. Kako bi očuvali vodeću poziciju bilo je potrebno uspješno proći kroz Vrapče. Vrapče koje je prije dva kola baš protiv Kurilovca upisalo pobjedu. Trnjani nisu dopustili iznenađenje, te su novom pobjedom zadržali vodeću poziciju koju su toliko priželjkivali. Dobro se držalo Vrapče sve do 68.minuti kada joker s klupe Rajka Vidovića, Lipovac dovodi Trnje u vodstvo. Na 2:0 Trnje povisuje autogolom Husineca. Kako se gosti nebi opustili samo minutu kasnije za Vrapče zabija Vukadin za smanjenje vodstva. Za novo iznenađenje Vrapče ovaj put nije imalo snage, a nakon što je u 83.minuti Plojović-Beriša promašio mrtvu šansu, Trnje je moglo početi slaviti nova važna tri boda. U sljedećem kolu imamo pravu poslasticu prvenstva. Trnje u svom već poznatom terminu, nedjeljom u 11 dočekuje Jarun u derbiju godine. Vjerujemo kako bi tribine bilo dupkom pune da nema propisanih mjera, no sigurno smo kako će se i uz teren s druge strane tribina nagurati velik broj ljudi, što navedene mjere čini još nelogičnijim.

NK JARUN – NK KARLOVAC 2:1 (Baraban, Špišić / Soldo)

Ponovno je momčad Jaruna opasno živjela. Na Jarun je stigao neugodni Karlovac, koji je nanizao pet utakmica bez poraza, te kojem je ovo tek prvi gostujući poraz u proljetnom dijelu sezone. Jarun se uspio oporaviti nakon poraza u Kurilovcu i pobijediti neugodnog suparnika i to nakon gola zaostatka. Gledali smo dobru utakmicu u kojoj je Jarun diktirao tempo, a Karlovac čekao svoje prilike iz kontranapada. Karlovac je stigao u vodstvo iz kaznenog udarca kojeg je izborio Marko Kelava, a sigurno realizirao Soldo. Samo minutu kasnije Jarun se umalo vratio. Barabanov opasni udarac s petnaestak metara brani vratar Bermanec. Ipak izjednačenje je došlo na samom kraju prvog dijela. Bamba je izborio najstrožu kaznu, a Baraban je pretvorio u izjednačenje. Stvorili su Karlovčani dvije mrtve šanse u nastavku iz kojih je Spudić izašao kao pobjednik i održao Jarun na životu. U 66. minuti Jarun je umalo došao u vodstvo ali je grešku Bermaneca netko od gostiju ispravio očistivši opasnost s gol crte. Jarun do toliko željenog vodstva i na kraju pokazat će se pobjede dolazi preko Špišića koji krasno pogađa škaricama nakon kornera. Pred Jarunom je već spominjani derbi u nedjelju, dok će Karlovac doma dočekati Mladost iz Petrinje.

NK MLADOST – NK KURILOVEC 3:3 (Dumbović, Abramović, Filipović / Tolj, Bakula, Rajić)

Nakon tri boda protiv Jaruna u prošlom kolu, Kurilovec nije uspio isto učiniti protiv Mladosti iz Petrinje. Remijem u Petrinji, Trnje im je pobjeglo na pet bodova razlike. Usprkos pobjedi u derbiju s Jarunom izgleda kako Kurilovec gubi korak za vodećim dvojcem. Kurilovec je došao u vodstvo u 19.minuti preko Tolja. Samo dvije minute kasnije za Petrinju i poravnanje zabija Dumbović. Da gosti odu na poluvrijeme s prednosti pobrinuo se Bakula. U drugom dijelu u periodu od deset minuta igre, strijelac prvog pogotka, Tolj zarađuje dvije opomene zbog kojih momčad Kurilovca ostaje s igračem manje. U 79. minuti Abramović koristi brojčanu prednost te izjednačuje na 2:2. Hrabri Kurilovčani uspjevaju zabiti pet minuta prije kraja za novo vodstvo, a za novo izjednačenje Mladosti iz Petrinje pobrinuo se Zvonimir Filipović zabivši kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi. Kurilovčani su protestirali na dosuđeni kazneni udarac, no odluka suca Pečarića nije se promijenila. Bila je to nervozna utakmica s čak 11 javnih opomena. Mladost iz Petrinje u idućem kolu gostuje u Karlovcu, a Kurilovec će tri boda i nastavak borbe za vrh tražiti doma protiv HAŠK-a.

NK ŠPANSKO – NK PONIKVE 1:3 (Bajan / Lojber, Bagarić, Banovec)

U Špansko je u goste stiglo Ponikve, a gosti iz Gajnica kući su otišli sa sva tri boda. Na teškom terenu i po vjetrovitom vremenu nismo vidjeli puno od nogometa. Sve je dobro krenulo za domaćina, već u 5. minuti poveli su preko Bajana eurogolom koji je odsjeo u rašljama gostujućeg vratara Orlovića. Slavlje domaćina nije dugo trajalo jer je Lojber u 12. minuti prizemnim udarcem vratio utakmicu u egal. Pokušao je Ivezić u 25.minuti udarcem izvana ponovno donijeti vodstvo domaćinu, no njegov udarac brani Orlović. Na drugoj strani Brajko se našao sam na deset metara od vratiju ali njegov udarac završava preko zaštitne ograde. U drugom dijelu gledamo nešto opasnije goste. Prvo je Banovec okušao svoj udarac kojeg brani Perić-Komšić da bi u nastavku akcije pokušao i Bagarić za još jednu obranu vratara Španskog. U 70. minuti Bagarić dovodi Ponikve u vodstvo iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Špansko nije ozbiljnije zaprijetilo u drugom dijelu, a točku na “i” loše predstave domaćina postavio je Banovec u 90.minuti za konačnih 1:3. Špansko za vikend gostuje u Grabi kod Trešnjevke, dok će Ponikve ugostiti Bistru.