Remi Dinama i Legije: Odluka pada u Varšavi

Iako su vjerojatno svi navijači Dinama nakon ždrijeba već mislima u sljedećem krugu i susretu sa Crvenom zvezdom, Legija se pokazala kao tvrd orah. Poljaci su odradili uspješno gostovanje u Zagrebu i kući se vraćaju sa remijem. Dinamo je dominirao gotovo cijelim susretom, ali večeras to ipak nije bilo dovoljno za pobjedu. Pogodak za Dinamo zabio je Petković sjajnim udarcem glavom nakon asistencije Ivanušeca. Petković je još jednom pokazao kakav je igrač i dribler i sigurno je bio prvo ime susreta. Osam minuta prije kraja stigao je hladan tuš Poljaka. Muci je opalio sa dvadesetak metara i pogodio desni donji kut Livakovića za konačnih 1:1.

Prvu opasnu situaciju Poljaka vidjeli smo u 17. minuti susreta, kada smušenost u Modroj obrani, Poljaci ne uspijevaju iskoristiti u svoju korist. Emreli je prevario Dinamovu obranu, uputio udarac, ali Livaković brani njegov pokušaj. Pet minuta kasnije Dinamo zabija, no Ivanušecov pogodak opravdano je poništen zbog zaleđa. Petković je lijepo ušao u gostujući kazneni prostor, pucao ali njegov udarac Boruc odbija pred Ivanušeca koji se nalazi u zaleđu. Pokušao je Ivanušec i nakon Dinamova kornera, ali njegov dalekometni udarac sigurno hvata iskusni Boruc.

Drugi dio gledamo potpunu dominaciju Dinama. Rijetko je gostujuća momčad prelazila centar, a još rjeđe prijetila Livakoviću. Prijetili su Oršić iz slobodnog udarca, zatim je Ivanušec malo zakasnio na povratnu loptu Mišića, da bi u 55. minuti Boruc jedva iščupao udarac Majera i odbio ga u korner. Vodstvo Dinamo stiglo je u 60.minuti utakmice. Ivanušec je lijepo ubacio, a Petković glavom zahvatio loptu i pogodio pored nemoćnog Boruca. Osjetili su Modri da mogu dotući Poljake pa krenuli još ofenzivnije po drugi pogodak. Deset minuta prije kraja umalo se to i dogodilo. Kastrati je prošao po strani, dao povratnu loptu za Petkovića koji ju je propustio za Jakića, ali se on nije odlučio za udarac u odličnoj situaciji za pogodak. I kako to obično biva, kazna je stigla vrlo brzo. Već u idućem napadu Legija je izjednačila preko Mucija koji zabija fantastičnim udarcem s 20-ak metara. Do kraja susreta Dinamo je pokušavao doći do pobjede ali Poljaci su se zatvorili i uspješno otklonili svaki napad Modrih. Pred kraj susreta sudac Lahoz vjerojatno je propustio dosuditi kazneni udarac nakon prekršaja na Petkoviću.

Uzvratni susret igra se u Poljskoj u utorak s početkom u 21:00. U idućem kolu Dinamo/Legiju čeka bolji iz susreta Crvena zvezda i Sheriff koji su jučer također u Beogradu remizirali s rezultatom 1:1.

GNK DINAMO – LEGIA WARSZAWA 1:1 (Petković / Muci)