Posjetili smo juniorske terene: Juniori Dragovoljca porazom od Dinama ostali bez šanse za ostankom u ligi. Orijent na svom terenu svladao Osijek

Prva HNL juniora u samoj je završnici. U prošlom kolu saznali smo prvaka. Naslov je nakon devet godina osigurao Hajduk iz Splita. No, velika borba vodi se u donjem dijelu tablice.

NK RUDEŠ – NK INTER ZAPREŠIĆ 2:1 (Rojka, Mandić / Ljubić)

Rudeš je na svome stadionu ugostio Inter iz Zaprešića. Domaći su u susret ušli rasterećeno jer su pobjedom u Puli u prošlom kolu osigurali ostanak u ligi. Interu je bio potreban bod kako bi i matematički osigurali ostanak. Taj bod iscurio im je iz ruku u 90. minuti kada je Filip Mandić eurogolom skinuo paučinu na vratima golmana Intera Blagusa. Rudeš je poveo golom Rojka u 72. minuti da bi nadu gostima u 83. minuti vratio vratar domaćih Zrakić koji velikom greškom poklanja gol gostima. Ipak na kraju Rudeš dolazi do pobjede već spomenutim eurogolom Mandića za konačnih 2:1.

NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – GNK DINAMO 0:3 (Brodarić, Rozić, Kozina)

Čini se kako je Hrvatski dragovoljac prekasno uhvatio priključak za ostanak. Pred njima u pretposljednjem kolu stajao je zadatak izvući pozitivan rezultat protiv Dinama. Nakon prvog dijela gdje se Dragovoljac dobro držao, te u kojem je Dinamo dominirao i stvorio par dobrih prilika koje je sigurno otklonio vratar Dragovoljca Dizdar, prvi pogodak na utakmici stigao je u 50. minuti. Korner je izveo Tomek, a nakon sto je domaća obrana mislila da je otklonila opasnost, presing Dinama natjerao ih je na pogrešku koju iskorištava Brodarić za 0:1. Drugi pogodak Dinamo postiže iz kaznenog udarca koje je skrivio vratar Dragovoljca Dizdar. Siguran sa bijele točke bio je Vinko Rozić. Za konačnih 3:0 točku na “i” stavlja Ante Kozina nakon sjajne asistencije kapetana Dinama, Tomeka. Dragovoljac je ovim porazom, a pobjedom Orijenta nad Osijekom izgubio svaku šansu za ostankom u konkurenciji najboljih juniora.

NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 3:1 (Tomić, Harači, Vuić / Jadric)

Rijeka se vratila u natjecateljski ritam nakon što je tjedan dana bila izvan pogona zbog korone. Pobjedom bi Riječani osigurali četvrtu poziciju, dok je Slaven Belupo miran u sredini tablice. Rijeka je povela nakon velike pogreške obrambene linije domaćih koju je iskoristio Jadric za 0:1. Nakon osam minuta domaćin se vraća u utakmicu eurogolom Petra Tomića. Potegnuo je Tomić s 25 metara te uspio pogoditi u same rašlje gola Riječana. Lopta je prilikom ulaska u gol dirala i vratnicu i stativu. Zaista malo remek djelo Tomića. Za preokret od 2:1 pogađa Marko Harači, a konačnih 3:1 s bijele točke postavlja Matija Vuić.

HNK ORIJENT – NK OSIJEK 2:1

Orijent je današnjom pobjedom nad Osijekom uspio zadržati izglede za ostankom u ligi. Utakmica je upravo završila pobjedom Orijenta 2:1.