Olmissum protiv KPRF-a pao tek pred kraj utakmice

U osmini finala Lige prvaka u futsalu na Ribnjaku prvak Hrvatske je odigrao kvalitetnu utakmicu protiv ruskog KPRF-a. Gosti su unatoč kvalitetnijoj momčadi tek pred kraj osigurali prolazak.

Početak susreta je odigran poprilično ravnopravno, no Omišani dolaze u vodstvo u 9. minuti. Pavić je nakon kornera Jelovčića s distance uputio udarac kojim trese mrežu i dovodi svoju momčad u vodstvo. Ono nije dugo trajalo jer već u sljedećem napadu se obrana Olmissuma spetljala i rezultat je 1-1, u strijelce se upisao Asadov. Drugo poluvrijeme gosti igraju puno bolje, nižu nekoliko prilika, no nema realizacije. Do preokreta dolazi u 35. minuti, strijelac je opet Asadov. Luketin je ovaj put, za razliku od nekoliko prethodnih, bio svladan. Pokušali su do kraja zeleno-plavi s golmanom-igračem, ali konkretniju šansu nisu stvorili i KPRF se plasirala u četvrtfinale Lige prvaka.

Rusi su očekivano prošli u sljedeću fazu natjecanja, dok Olmissum može biti zadovoljan svojim nastupom u Europi (ranije su izbacili estonski Viimsi i belgijski Charleroi) i mogu se potpuno posvetiti obrani naslova u domaćem prvenstvu.

Olmissum – KPRF 1-2 (Pavić 9′ 1-0, Asadov 9′ 1-1, Asadov 35′ 1-2)

Olmissum: Luketin, Jelovčić, Mišerda, Pavić, Perišić, Bilandžić, Baučić, Kustura, Jurlina, Horvat, Juretić, Kolobarić, Jurić, Sekulić;

KPRF: Tsaider, Asadov, Niyazov, Paulinho, Burkov, Boytsov, Romulo, Razorenov, Raul Gomez, Bagirov, Lin, Sokolov, Merluskhin, Nando;