Kustošija u Sesvetama stigla do iznimno važne pobjede

Vrlo bitnu utakmicu odigrali su danas Sesvete i Kustošija. Na kraju gost može biti zadovoljniji jer se pobjedom približio konkurentima i probudio nadu za ostankom u ligi. Prva je to pobjeda Kustošije u gostima od sredine listopada. S druge strane Sesvete su izrazito domaćinska ekipa, te im je ovo prvi poraz od 01.listopada prošle godine. Vjerojatno još više boli činjenica da je stigla od izravnog konkurenta u borbi za ostanakom.

Pola sata igre bilo je dovoljno da se igrači zagriju i ponude uzbuđenja za gledatelje. U 32.minuti Šaronja propušta veliku šansu nakon što ga je odličnom povratnom loptom uposlio Jurčec. Napadač Kustošije poslao je loptu nebu pod oblake. Minutu kasnije domaćin uzvraća sa svojom najboljom prilikom u prvom dijelu. Krenuo je Montano po boku, ušao u sredinu te ljevicom sa dvadesetak metara prizemnim udarcem pogodio vratnicu.

U 36.minuti Šaronja se iskupio za promašenu priliku te doveo momčad Kustošije u vodstvo. Nikpalj je pronašao Jurčeca na šesnaest metara, ovaj udarcem protegnuo vratara Sesveta koji odbija samo do Šaronje koji nema težak zadatak poslati loptu u praznu mrežu za svoj treći pogodak sezone i veliko vodstvo Kustošije.

U 53.minuti Martinez traži najstrožu kaznu za Sesvete nakon kontakta sa Lagundžićem, no sudac Kurtović odmahuje rukom. Ipak, Sesvećani šest minuta kasnije dobivaju priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca. Pucao je Martinez lopta pogodila Šimunića u ruku na rubu šesnaesterca, a sudac Kurtović na intervenciju pomoćnika odlučio se kako je branič Kustošije bio unutar svog kaznenog prostora. Odgovornost je preuzeo Tomislav Valentić i poslao loptu visoko preko gola gostiju.

Ono što su propustili domaćini, iskoristili su gosti u 72.minuti. Nikpalj je odigrao Kiša koji je netom ranije ušao u igru, a napadača Kustošije ruši domaći branič Ivkič. Loptu uzima Nikpalj i zabija za povećanje vodstva, te potvrđuje svoju dobru današnju predstavu pogotkom. Sesvećani su do kraja utakmice pokušali makar smanjiti vodstvo no u tome naumu nisu uspijeli. Mogao je Grgić u sudačkoj nadoknadi zapečatiti sudbinu domaćih no prvi udarac mu brani Picak, a drugi udarac sa gol crte čisti Valentić pa konačan rezultat ostaje 0:2.