Hajduk poražen od Rijeke u sudačkoj nadoknadi

U Jadranskom derbiju Hajduk je po drugi put uzastopno na Poljudu, a treći put ukupno poražen o Rijeke, ovog puta rezultatom 3-2.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu pa je tako došla u vodstvo u 19 minuti susreta, strijelac je bio Čolak kojeg je obrana Hajduka ostavila samog na desetak metara što on iskorištava. Dvadeset minuta rezultat se nije mijenjao kada Eduok izjednačava na 1-1. U posljednjoj minuti regularnog dijela prvog poluvremena Čolak se ponovno upisuje u strijelce za novo vodstvo Riječana. Pogodak je postigao glavom pogodivši suprotnu stranu vrata domaćina. Do kraja poluvremena je Čolak dobio i crveni karton zbog prekršaja na Dimitrovu, ali je nakon VAR-a dobio samo žuti karton.

U drugom poluvremenu Splićani dolaze do izjednačenja, precizan s bijele točke je bio Caktaš. Jedanaesterac je dosuđen zbog igranja rukom Raspopovića. Rezultat se nije mijenjao sve do posljednjih trenutaka susreta kada je nakon kornera najviši u skoku Galović te postavlja konačnih 2-3.

U posljednjem koku Hajduk gostuje kod Intera, dok Rijeka na Rujevici dočekuje Istru (obje utakmice se igraju 25.7.). Ovim porazom Hajduk se zaključio sezonu na petom mjestu koje ipak vodi u Europu, dok Rijeka još uvijek može uhvatiti drugo mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka.