Gorica s igračem manje prekinula pobjednički post

Sedam utakmica trajao je post od pobjeda za Goričku ekipu. Previše za jednu ekipu koja se bori za Europu. Danas je u Goricu stigla posljednja Lokomotiva pa je taj niz i prekinut u utakmici gdje smo vidjeli apsolutno sve što nogomet može pružiti. Gorica je slavila s 4:2, Hamad i Mudrinski osigurali su prednost na poluvremenu, dok je s dva pogotka u nastavku Špikić presudio gostima iz Zagreba.

U 5.minuti Hamad je iz slobodnog udarca pogodio za vodstvo Gorice. Lokomotiva izjednačuje iz kaznenog udarca preko Pivarića. Banić je loše primio jednu povratnu loptu, Kačavenda svojim pritiskom natjerao vratara Gorice za prekršaj za kazneni udarac. Kačavenda je jedan od darovitijih Lokomotivinih juniora, a danas je prvi put startao za prvu ekipu od prve minute. Novo vodstvo Gorici donosi Mudrinski na asistenciju Babeca. S rezultatom 2:1 odlazi se na poluvrijeme. Na kraju sudačkog vremena Gorica je imala kontru koju sudac Batinić prekida zbog isteka vremena. Radi prigovora nakon isteka poluvremena svoj prvi žuti karton dobiva Steenvoorden.

Na otvaranju drugog dijela Lokomotivin Chaija pogađa vratnicu, a s druge strane u 53.minuti svoju priliku ne propušta Špikić koji vara svog čuvara i lijevom nogom pogađa za vodstvo 3:1. U 57.minuti Lokomotiva dobiva još jedan kazneni udarac kojeg ponovno u pogodak pretvara Pivarić za 3:2. Za igranje rukom u svom jedanaestercu Steenvoorden je nagrađen i drugim žutim kartonom. Iako igra s igračem manje Gorica uspijeva zabiti novi pogodak. U stilu Lovrića majstorski pogađa još jednom Špikić za nedostižnih 4:2 Gorice. Do kraja susreta pocrvenio je i Lokomotivin Argentinac Bonansea zbog udaranja glavom Jovičića.

Gorica u srijedu igra polufinale kupa Hrvatske protiv Dinama, a nakon toga gostuje u Puli. Lokomotiva u idućem kolu dočekuje Šibenik u vrlo važnoj utakmici za opstanak.

HNK GORICA – NK LOKOMOTIVA 4:2 (Hamad, Mudrinksi, Špikić 2x / Pivarić 2x)