Gorica drži korak s vodećima, remi Lokomotive i Varaždina

U Kranjčevićevoj smo gledali dvoboj Lokomotive i Varaždina, dviju momčadi kojima ove sezone ne cvjetaju ruže u prvenstvu. Posebno se to može reći za Lokomotivu koja iznenađujuće nema pobjedu u prventstvu još od kolovoza i 2.kola kada su pobijedili Rijeku.

Utakmicu bolje otvara Varaždin koji dolazi u rano vodstvo u 7.minuti odmjerenim udarcem Delića. Odgovor Lokomotive stigao je nakon svega 3.minute kada Chajia pogađa iz voleja za izjednačenje. Sljedeće uzbuđenje čekamo do 60.minuta, a možemo reći da ga je vrijedilo i čekati. Varaždinski Japanac Urata zabija direktno iz kornera, odnosno tjera Hendiju na autogol. Velike zasluge ima vjetar, koji je potpuno izbezumio Hendiju koji boksa loptu u vlastitu mrežu.

Trener Tomić nakon primljenog gola pokušava probuditi ekipu zamjenama. Lokomotiva stišće, a pritisak je urodio plodom u 89.minuti kada svoj prvijenac u debiju zabija Papadopoulos za konačnih 2:2.

NK LOKOMOTIVA : NK VARAŽDIN 2:2

U Šibeniku susreli su se dva iznenađenja prvenstva. Gorici je ovo bila prva prvenstvena utakmica nakon 17. listopada i dvoboja protiv Dinama, a stigli su na Šubičevac kao treća momčad prvenstva. Šibenik je s druge strane htio nastaviti pozitivan niz nakon dvije pobjede protiv Rijeke i Varaždina.

U nedostatku navijača, 12.igrač u ovoj utakmici za obje momčadi bio je jak vjetar koji je u prvom dijelu pomogao domaćinima, dok su u drugom dijelu gosti imali još i više pomoći odnosno koristi od jake bure.

Šibenik je sjajno krenuo i poveo u 7.minuti pogotkom Ampema koji bježi obrani Gorice nakon lijepe asistencije Jurića. Imao je Ampem priliku povećati vodstvo u drugom dijelu ali njegov zicer lako brani Kahlina. U 62.minuti kao da gledamo reprizu iz Zagreba. Čabraja izvodi korner, vjetar snažno skreće loptu u gol gdje se ne snalazi Labrović i boksa loptu u vlastitu mrežu.

U 82.minuti gledamo sličan scenarij, kada Lovrić izvodi korner. Obrana odbija nezgodnu loptu Lovrića do Suka koji iz pada zabija iz blizine u rašlje Labrovića za preokret Gorice. Konačan rezultat postavio je Kristijan Lovrić još jednim čudnim pogotkom, nakon ispucavanja Labrovića opet je bura pomogla Gorici vrativši loptu do samog ruba šesnaesterca, gdje je Lovrić rutinerski dočekuje na voleju i zabija za veliku pobjedu i nova tri boda.

HNK ŠIBENIK – HNK GORICA 1:3