Dojmljivom predstavom Dinamo razbio Varaždin i završio polusezonu kao jesenski prvak

Dinamo je pobjednik jesenske polusezone. Osijek ima isti broj bodova, no Dinamo ima bolju gol razliku ali i bolji je u međusobnim ogledima. Uz sve to ima i dvije utakmice manje od Osijeka. Na kraju još jedne uspješne europske polusezone ali i one domaće, Dinamo je pobijedio Varaždin s 4:0.

Krenuli su Modri ozbiljno od prve minute, vjerojatno sa željom što prije završiti ovu tešku polusezonu. Sijevalo je oko gola Varaždina i Horkaša, Dinamovca na posudbi u Varaždinu. Samo se čekao trenutak kada će Dinamo probiti gostujuću obranu, a to se dogodilo u 23. minuti. Danas sjajni Petković ostavlja loptu za Oršića, a on uz pomoć bloka vara Horkaša za vodstvo Dinama. Drugi gol nismo dugo čekali, Gvardiol je povukao loptu s centra, dodao Majeru koji je produžuje za Petkovića čiji udarac završava u mreži Horkaša za vodstvo Dinama od 2:0. Jedinu šansu za goste imao je Obregon, no njegov udarac glavom odlazi tik uz vratnicu.

U drugom dijelu gledamo presliku Dinamove dominacije iz prvog dijela. Novi gol vidjeli smo iz jedanaesterca u 79.minuti koji sigurno zabija Petković. Zanimljivo da je jedanesterac dosuđen nakon pregleda VAR-a, nakon što je prethodno dosuđen gol-aut. Nitko od Dinamovaca se nije žalio na nedosuđeni kazneni udarac, no iz VAR sobe upozorili su suca Kulušića na mogućnost prekršaja za najstrožu kaznu. Točku na “i” stavio je Hajrović u sudačkoj nadoknadi nakon minijature Tolića.

Utakmicu su obilježili debitantski nastupi za Dinamovog juniora Niku Jankovića, te Josipa Mišića koji se oporavio nakon teške ozljede. Duo na klupi Varaždinaca Kastel-Jertec također je dao priliku svojim juniorima koji će sigurno pamtiti svoje debije protiv Dinama.

Sutra se igra posljednja utakmica 1.HNL ove godine između Hajduka i Gorice, nakon koje prvoligaši odlaze na zasluženi odmor.