BSK nevjerojatnim preokretom do finala kupa

Jučer su odigrani polufinalni susreti kupa Osječko-baranjske županije u kojima su oba domaćina iskoristila prednost domaćeg terena i izborili plasman u finale te pretkolo kupa Hrvatske.

NK BSK Bijelo Brdo – HNK Đakovo Croatia 3:3 (0:2) – 8:7 nakon penala

Strijelci: 0:1 Barukčić 11′, 0:2 Dogan 17′, 1:2 Čikvar 55′, 1:3 Gbane AG 57′, 2:3 Popović 78′, 3:3 Aleksić 81′.

Đakovački trećeligaš u potpunosti je uspio iznenaditi bjelobrdskog drugoligaša na otvaranju dvoboja. U 11. Minuti susreta, Pongračić je odlično pucao iz slobodnog udarca, lopta se od grede odbila do Barukčića koji je šalje u mrežu za vodstvo gostiju. Samo šest minuta kasnije na semaforu je bilo 0:2 zahvaljujući odličnom skoku i udarcu glavom Dogana koji je proslijedio centaršut kraj nemoćnog Ilinčića.

Trener BSK-a Steinbrückner povukao je odličan porez na poluvremenu ubacivši u igru Čikvara i Popovića koji su donijeli mirnoću u završnici. Čikvar se najbolje snašao u gužvi u 55. Minuti susreta, ali tek što se krenulo s centra, njegov suigrač Gbane loše je reagirao na povratnu loptu Ivića i nespretno je poslao u vlastitu mrežu.

Kako je utakmica odmicala, Đakovčani su sve teže pratili ritam BSK-a, a to je kulminiralo desetak minuta prije kraja. Popović je najprije zabio za smanjenje vodstva, a potom je tri minuta kasnije pogodio vratnicu nakon čega je Aleksić najbolje reagirao i izjednačio rezultat te odveo susret do lutrije jedanaesteraca.

BSK se još jednom našao u bezizlaznoj situaciji nakon što su Dabro i Aleksić bili neprecizni u prve dvije serije, ali spasio ih je vratar Ilinčić s tri sjajne intervencije odvevši svoju momčad u finale.

U drugom polufinalnom dvoboju Belišće je golom Domagoja Damjanovića slavilo protiv Čepina.